O SAKAMOTO-YA

SAKAMOTO-YA to sklep  z japońską żywnością premium, japońskimi alkoholami oraz sake firmy HIKO SAKE oraz z japońską organiczną herbatą premium MON TEA.
W firmie HIKOEMON zajmujemy się selekcją, importem i sprzedażą najwyższej jakości japońskich składników w kraju.

Najbardziej konkurencyjne ceny w Europie

Obecnie jesteśmy jedynym dostawcą w Polsce, który wszystkie nasze produkty kupuje bezpośrednio od producentów, eksportuje je z Japonii, zajmuje się wysyłką oraz importem we własnym zakresie. Dzięki temu nasze ceny zawsze będą niższe niż konkurencji, która sprowadza towary od pośredników z Europy.

 Najwyższa jakość

Wielu importerów żywności w Polsce nie kontroluje jakości produktów, a ich kolor oraz smak zmieniają się pod wpływem wysokich temperatur. W naszej firmie produkty z Japonii sprowadzane są w kontenerze chłodniczym, a następnie przechowywane w magazynie z kontrolowaną temperaturą dla zapewnienia najwyższej jakości.

Naturalne produkty

Niestety, większość produktów od głównych japońskich producentów zawiera w sobie składniki, które nie są pochodzenia japońskiego, a do tego mają w sobie duże ilości chemicznych przypraw takich jak glutaminian sodu, zawierają konserwanty, a rośliny, wykorzystywane do ich produkcji traktowane są dużą ilością chemikaliów rolniczych i są genetycznie modyfikowane. Ich produkty nastawione są na skale masową i szybki zysk, a nie na wysoką jakość.

My natomiast sprowadzamy tylko takie produkty, które nie zawierają chemicznych dodatków, ulepszaczy smaku, ani nie są genetycznie modyfikowane. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi niszowymi producentami żywności, których pasją są najwyższej jakości składniki japońskiego pochodzenia, a w tworzenie swoich produktów wkładają mnóstwo pracy i pasji. Ponadto w naszej ofercie znajdą się również produkty wegańskie, nie zawierające w sobie składników odzwierzęcych, duża część naszych produktów jest także organiczna. Jesteśmy specjalistami od japońskich produktów spożywczych, a naszą wiedzą i doświadczeniem wspieramy restauracje i sklepy z pasją, które zakupują nasze produkty.

 

"Zapewniamy zdrowe, bezpieczne i wysokiej jakości japońskie składniki premium. Naszym głównym powołaniem jest rozpowszechnienie w Europie japońskiej żywności z najwyższej półki, aby każdy mógł cieszyć się pełnią smaku i wartości odżywczych, jakie oferuje Japonia." - Hikoemon Sakamoto

 

NORIHIKO SAKAMOTO

Założyciel HIKO&MON – HIKOEMON SAKAMOTO

NORIHIKO SAKAMOTO pracował jako sommelier przez około 10 lat w eleganckich restauracjach w Tokio i Singapurze. W maju 2018 roku wrócił do Japonii z Singapuru i przez około rok podróżował po całej Japonii w poszukiwaniu najlepszych producentów i towarów. W sierpniu 2019 przeniósł się do Warszawy i założył firmę „HIKOEMON Sp. z o. o. ”. Korzystając z dotychczasowego doświadczenia, prowadzi firmę jako CEO i specjalista od japońskich alkoholi i herbat.
Norihiko Sakamoto jest specjalistą od japońskich alkoholi, herbat, żywności, kuchni, japońskich strojów tradycyjnych oraz sztuki, w tym też ikebany. Jego życiowym celem jest szerzenie japońskiej kultury i sztuki oraz ukazywanie jej najlepszych aspektów.

HIKOEMON sp. z o. o.

ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
NIP/VAT: PL5272903902

KRS/COC: 0000801493

tel. +48 508 978 552
tel. +48 534 218 256
Polski